Prohlížením našich stránek souhlasíte s používáním cookies. Nastavení cookies můžete kdykoli následně změnit v nastavení vašeho prohlížeče.

NOVINKY

arr3Získali jsme certifikát OVĚŘENO ZÁKAZNÍKYVážení zákazníci, náš obchod Hladová-Miska.cz splňuje podmínky pro získání a udržení certifikátu...

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


14. 10. 2020

10 nejoblíbenějších psích plemen v ČR

Víte, která plemena jsou v ČR nejpopulárnější? Popularita některých plemen v průběhu let vzrůstá a některých naopak klesá. Například "berňáci" (bernští salašničtí psi) se v posledních letech u nás stávají nejpopulárnější ze skupiny velkých, těžkých plemen. Naopak ve Švýcarsku, odkud pocházejí, jejich popularita naopak klesá ve prospěch menších plemen. Border kolii ještě před pár desítkami let využívali jen britští a australští farmáři. Dnes se u nás také řadí do top desítky. Stafordširský bulteriér slaví strmý nárůst popularity až během posledních pár let. Zlom nastal přibližně před osmi lety a každoročně se nárůst zvyšuje. Na samé špici popularity však u nás stále přetrvává německý ovčák, stejně tak ve většině evropských zemí.

 

Zde je kompletní žebříček deseti nejoblíbenějších plemen psů u nás:

 

1)   Německý ovčák

2)   Jezevčík

3)   Jorkširský teriér

4)   Čivava

5)   Labradorský retrívr

6)   Border kolie

7)   Stafordširský bulteriér

8)   Zlatý retrívr

9)   Bernský salašnický pes

10) Anglický kokršpaněl

 

Tento žebříček však znázorňuje pouze registrované psy s PP. Kdyby se podařilo podchytit počet všech psů bez průkazu původu, možná by se pořadí ještě pořádně zamíchalo. :)

 

 

* V tomto článku je uvden přehled, znázorňující počet štěňat s PP zapsaných do plemenné knihy v roce 2013 dle ČMKU.

 NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Re:
yueeLmXXB
03.02.2017 09:20