Logo
(Po-Pá: 8-15 h)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jak přečkat silvestrovské oslavy s našimi chlupáči
17.12.2020
Komentáře (0)

Jak přečkat silvestrovské oslavy s našimi chlupáči

Blíží se Silvestr - noc velkolepých oslav příchodu nového roku, ale hlavně noc ohňostrojů, petard a dělobuchů. Psi mají několikrát citlivější sluch než lidé a silvestrovské oslavy jsou pro většinu z nich šokující událostí. U psů mohou vzniknout až psychické následky. Sami si neporadí, musíte se o své mazlíčky postarat Vy! Zde je pár rad, jak co nejvíce zmírnit stres Vašich mazlíčků:


Odjeďte z velkých měst
Naprosto nejlepší možnost, jak pejska ušetřit stresu, je odjet z města. Svědomití a ostřílení pejskaři většinou se svým pejskem odjíždějí například na chatu, nebo do jiných klidnějších míst. Pokud tuto možnost nemáte, dejte pejska v době nejhoršího hluku alespoň do takových místností v bytě, kde je hluk slyšet méně. Využijte například koupelny, garáže, spíže, případně další místnosti bez oken.Zajistěte pejskovi místo, kde se bude cítit nejlépe. Většina psů má větší pocit bezpečí, když leží pod něčím - např. pod postelí, stolem, můžete jim vytvořit i nějaké improvizované „schovky”. Pejska mějte neustále pod kontrolou.


Zůstaňte s pejskem
Hlavně nenechávejte pejska samotného. A už vůbec ne venku na zahradě! Pokud máte psa v kotci, vezměte jej k sobě domů. Pejsci v době stresu potřebují být v blízkosti své smečky (tedy s Vámi). Pejskovi se věnujte, hlaďte ho, vezměte do náruče, prostě co má rád. Každý pes je jiný. Dbejte však na to, abyste hlavně Vy zůstali v klidu. Pejska příliš slovně neuklidňujte, ale naopak se chovejte, jako by se nic nedělo. Pokud budete v klidu Vy, bude s největší pravděpodobností i Vás pes. Psi totiž ze svého pána velmi snadno vycítí nervozitu! Vy jste jeho vůdce smečky a on potřebuje vědět, že se nebojíte.


Jak a kdy venčit
Na procházku jděte co nejdříve, nenechávejte to na večer, kdy jsou rány z petard nejhorší. Pejska v den silvestrovských oslav venčete pouze na vodítku! I přesto, že je zvyklý jindy běhat na volno. Také se před procházkou přesvědčte, že je pejsek řádně označen známkou, nejlépe čipem. Nikdy nevíte, kdy může nějaká petarda vystřelit, pes se lekne a začne utíkat. Každý rok slýcháme po Novém roce ze zpráv o velkém množství zatoulaných a ztracených pejsků. Na venčení hledejte co nejklidnější místa a nechoďte zbytečně daleko. Pejska na odpolední procházce pořádně utahejte, třeba celý večer nakonec prospí. Při venčení v následujících dnech mějte pejska také pod neustálým dohledem. Může se totiž stát, že pejsek najde a sní vybouchnuté petardy, po kterých si může způsobit otravu.


Léky na zklidnění
Takové léky svému pejskovi v žádném případě neordinujte sami, bez konzultace s veterinářem! Veterinář určí ty správné léky přesně pro Vašeho pejska, určí správnou dávku podle hmotnosti a poradí Vám s podáním leků (například kolik hodin předem dát léky pejskovi atd.). Pro sedativa si ke svému veterináři zajděte včas! Každý rok je o ně velký zájem a může se stát, že na poslední chvíli už nemusejí být dostupná. Hlavně nepoužívejte jakékoliv léky bez konzultace s veterinářem!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Copyright © 2021 www.hladova-miska.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz